Foto: Makron uputio saučešće Vučiću na srpskom: Francuska se pridružuje Srbima u žalosti
BEOGRAD - Francuski predsjednik Emanuel Makron uputio je predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću saučešće povodom upokojenja Njegove svetosti patrijarha srpskog Irineja.
Makron je na svom “Tviter” nalogu objavio dva tvita saučešća, od kojih jedan na srpskom jeziku i ćirilicom.
“Pozvao sam predsednika Aleksandra Vučića da mu izrazim saučešće po saznanju tužne vesti o odlasku patrijarha Irineja. Francuska se pridružuje svim Srbima u žalosti”, napisao je Makron na srpskom jeziku.
I premijer Bugarske Bojko Borisov uputio je saučešće predsjedniku i premijeru Srbije Aleksandru Vučiću i Ani Brnabić povodom smrti srpskog patrijarha Irineja, u kojem je naveo da je ovaj “tužni događaj veliki gubitak ne samo za Srpsku pravoslavnu crkvu, već i za sav srpski narod”.Pozvao sam predsednika Aleksandra Vučića da mu izrazim saučešće po saznanju tužne vesti o odlasku patrijarha Irineja. Francuska se pridružuje svim Srbima u žalosti.
— Emmanuel Macron (@EmmanuelMacron) November 20, 2020
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.