Makron: Dolazi kraj obilja i bezbrižnosti

Tanjug
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Makron: Dolazi kraj obilja i bezbrižnosti

PARIZ - Francuski predsjednik Emanuel Makron upozorio je danas Francuze da se svijet suočava sa "velikim promjenama" i da dolazi kraj "obilja i bezbrižnosti".

Makron je na prvoj sjednici vlade nakon letnje pauze ocijenio da "trenutak u kojem živimo izgleda kao da je sazdan od niza kriza, od kojih je svaka ozbiljnija od prethodne", misleći na sušu, požare koji su tokom leta pogodili Francusku, kao i na rat u Ukrajini i poremećaje na svjetskom tržištu, prenosi Rojters.

"Vjerujem da prolazimo kroz prilično veliku promjenu", rekao je Makron i pozvao ministre da budu ambiciozni, a građane da ulože više truda.

Istakao je da "sloboda ima cijenu" i da će pobjeda u borbi koja predstoji biti izvojevana samo sopstvenim trudom.

Makron zahtijeva od svoje vlade da rade ozbiljno i sa kredibilitetom i dodao je da krizu "ne treba predstavljati sa demagoške tačke", očigledno misleći da društvo često u teškim vremenima krivnju prebacuju na strance i manjine.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.