Japan: Potraga za više desetina nestalih u klizištu

Tanjug
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Japan: Potraga za više desetina nestalih u klizištu

TOKIO - Spasilačke ekipe tragaju za više desetina osoba nestalih u blatu i šutu nanijetih nakon pokretanja ogromnog klizišta koje je devastiralo japanski turistički gradić Atami i odnijelo najmanje tri ljudska života.

Novinari NHK, nacionalnog medijskog servisa Japana, izvještavaju da se u prvom momentu nije znalo šta se dogodilo sa 147 ljudi, ali da je kasnije ta brojka smanjena jer su neki pronađeni, prenosi Rojters.

Mnogi objekti u Atamiju su kuće za odmor, pa se nadležni nadaju da njihovi vlasnici nisu ni bili u ovom gradiću kada se pokrenulo klizište.

Ova katastrofa je dodatno opteretila vlasti Japana koje se pripremaju za početak ljetnje Olimpijade za manje od tri nedelje u jeku pandemije korpona virusa.

U spasilačkoj akciji učestvuju tri broda Obalske straže i šest vojnih dronova, a vatrogasci i spasioci tragaju za preživelima po kiši i magli.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.