Filmska pljačka u Italiji: Bivši padobranac među osumnjičenima

B.Đ.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Filmska pljačka u Italiji Foto: Sud Canale | Filmska pljačka u Italiji

BRINDIZI – Dvojica muškaraca, uključujući bivšeg vojnika padobranske jedinice Đuzepea Janelija (38), uhapšena su zbog pokušaja "filmske pljačke" blindiranog vozila na državnom putu 613 između Brindizija i Lećea u italijanskoj regiji Apulija, prenose italijanski mediji.

Napad na autoputu: Blokada, kalašnjikovi i eksplozija

Prema snimcima s mjesta događaja, kriminalna grupa od najmanje šest napadača blokirala je autoput u blizini Tuturana, nakon čega su izašli iz parkiranih automobila držeći kalašnjikove dok su se približavali blindiranom vozilu.

U eksploziji su uništeni zadnja vrata i krov kombija kamiona, podsjećajući na kultni film "Dobar posao u Italiji" (The Italian Job) iz 1969. godine, navode lokalni mediji.

Drama tokom bjekstva: Pucnjava i hapšenja

Pljačkaši su zatim oteli automobil kako bi pobjegli, a tokom bjekstva ispalili su nekoliko hitaca na patrolno vozilo karabinjera.

U pucnjavi nije bilo povrijeđenih, a policija je nakon potjere uhapsila osumnjičene, navodi Rai uno.

Janeli i drugi osumnjičeni Đuzepe Ruso zadržani su u pritvoru i protiv njih su podignute optužnice za pokušaj ubistva, teško razbojništvo, nošenje vatrenog oružja i eksploziva, pružanje otpora službenim licima i nanošenje tjelesne povrede.

U toku je potraga za ostalim članovima kriminalne grupe.

Ministar unutrašnjih poslova Mateo Pjantedozi zahvalio je karabinjerima za pokazanu hrabrost i profesionalizam, ističući da je zahvaljujući njihovoj brzoj reakciji spriječen ozbiljan zločin i sačuvana bezbjednost građana.

Apulija: Žarišna tačka za pljačke blindiranih vozila

Apulija je druga među italijanskim regionima po broju napada na blindirana vozila. Prema zvaničnim podacima, između 2019. i 2023. godine ukradene su dragocjenosti u vrijednosti od oko 1,6 milijardi eura.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.