Iran zaustavio Rojters zbog žena nindži FOTO

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Iran zaustavio Rojters zbog žena nindži FOTO

Teheran - Iran je poništio akreditacije novinarima Rojtersa poslije snimka koji je ova agencija nazvala “Iran uvježbava hiljade žena da budu nindža ubice”, što je, prema tvrdnjama Teherana, potpuno netačno.

“Sve aktivnosti Rojtersovog biroa u Teheranu su privremeno suspendovane”, rekao je direktor odjeljenja za strane medije pri iranskom ministarstvu kulture Muhamad Džavad Aghavari.

Kontroverzu je pokrenuo snimak žena odjevenih u crno, koje vježbaju i mašu mačevima, što je Rojters nazvao “vježbom iranskih nindži”.

Iransko ministarstvo kulture je optužilo Rojters da je ljubitenje borilačkih vještina nazvao teroristima, navodeći da se radi o “studentkinjama i domaćicama koje vježbaju zarad ljubavi prema ovom sportu”.

Rojters je priznao grešku i promjenio naslov u “3.000 žena-nindži vježba u Iranu”.

Odmah zatim, jedanaest osoba zaposlenih u Rojtersu moralo je da preda akreditacije vlastima.

Zaustavite tog Rojtersa!

Poznata je i anegdot iz 1980. godine, kada je Džavid Nimani, jedan od tadašnjih visokih funkcionera komunističke partije Srbije, u jeku demonstracija u Prištini, na primjedbu da demonstracije ne treba skrivati od domaće javnosti jer agencija Rojters već javlja vijesti o razvoju događaja, izjavio: “Zaustavite tog Rojtersa”.


 

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.