Foto: Francuski biznismen predložio da država proda Mona Lizu kako bi pokrila rupe u budžetu
Stfan Distinžin, osnivač kompanije Fabernovel, u jednom od svojih intervjua predložio je da Francuska proda sliku Mona Lize za 50 milijardi evra kako bi nadoknadila novac koji je izgubila zbog pandemije koronavirusa.
Distinžin je objasnio kako će gubici biti vrlo osjetni, te kako smatra da bi država trebala rasprodati vrijednu imovinu po najvišoj mogućoj cijeni, prenosi Independent.
“Prodajte 'porodičnu imovinu'. Tu sliku je lako pomjeriti, lako ju je predati dalje. Imamo mnogo slika. Cijena mora biti suluda kako bi ovakvo nešto funkcionisalo, a procjenjujem da bi se Mona Liza mogla prodati za 50 milijardi evra. Rečeno mi je da je moja procjena precijenjena”, kazao je Distinžin.
Iako je biznismen imao još neke prijedloge za prodaju popularne Mona Lize, još uvijek nisu zabilježene reakcije nadležnih na njegove izjave.(klix.ba)
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.