El Čapo izručen Americi, danas u sudnici u Njujorku

Srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: El Čapo izručen Americi, danas u sudnici u Njujorku

Njujork - Meksički narko-bos Hoakin "El Čapo" Guzman trebao bi danas da se pojavi u sudnici u Njujorku, nakon što je iznenada izručen iz Meksika.

Guzman je izručen iz sjevernog Meksika u SAD, dan uoči današnje inauguracije Donalda Trampa za novog američkog predsjednika, javio je Rojters.


"Vlada je izručila gospodina Guzmana vlastima SAD", navedeno je u saopštenju meksičkog Ministarstva spoljnih poslova.

Vlada je odbila pokušaje "El Čapovih" advokata da spriječe izručenje.

Guzman /59/ je u SAD stigao u malom avionu noćas, na aerodrom "Mekartur" na Long Ajlendu, iz zatvora u Huarezu.

Ozloglašeni Meksikanac je bio na listi najtraženijih vođa narko-kriminala sve do hapšenja u januaru prošle godine. On je šest mjeseci prije toga pobjegao iz izuzetno obezbijeđenog zatvora u centralnom dijelu Meksika tako što se iskrao kroz više od 1,6 kilometara dugi tunel.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.