Zajednička borba protiv kriminala

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Zajednička borba protiv kriminala

BEOGRAD - Direktori policija Srbija i Hrvatske, Milorad Veljović i Oliver Grbić, razgovarali su o unapređenju rada zajedničke kontakt službe na graničnom prelazu Bajakovo - Batrovci i tom prilikom ocijenili da je saradnja dviju policija iz godine u godinu sve bolja, javio je Tanjug.

Veljović je tom prilikom istakao da formiranje zajedničke kontakt tačke na jednom od najfrekventnijih graničnih prelaza omogućuje građanima da nesmetano prolaze, da budu bezbjedni i da imaju kome da se obrate kada imaju neki problem, navedeno je u saopštenju MUP-a Srbije.

- Dve policije pokazuju primer prave, otvorene i iskrene saradnje i ona sigurno ima mnogo veći značaj nego što mi mislimo danas, a to će se pokazati za nekoliko godina - kazao je Veljović.

On je dodao da su zajednički interesi borba protiv organizovanog kriminala, terorizma i korupcije.

- Napravili smo dobar okvir gde svi u regionu, a možda i šire, treba da slede ovaj put koji definiše obaveze svakog radnika, svake policije - kazao je Veljović.

On je poručio građanima Srbije i Hrvatske da mogu da imaju povjerenja u policiju i podsjetio da je krajem prošle godine potpisan Sporazum o formiranju kontakt grupe na graničnom prelazu.

Direktor policije Hrvatske Grbić kazao je da je saradnja dviju policija u protekle dvije godine na veoma visokom nivou i da iz dana u dan dobija na kvalitetu.

- Kada su u pitanju složeni oblici organizovanog kriminala, mi smo na ovim prostorima u proteklim godinama načinili grešku jer smo morali biti svjesni da se ona ne može voditi na lokalnom nivou jer je to borba koja je unaprijed osuđena na propast i potrebno je vezati sva raspoloživa saznanja i sve resurse kako bismo bili kvalitetni u toj borbi - rekao je Grbić.

On je dodao da su u proteklih 12 mjeseci načinjena strateška dokumenta koja sadrže procjenu rizika ugroženosti od kriminala i da je prepoznato koje su to kriminalne grupe koje dominiraju na ovom području.

Grbić je ukazao da policijske službe, kako s jedne tako i druge strane, treba da budu servis građanima, koji bi na graničnom prelazu trebalo da dobiju kvalitetnu i pravovremenu uslugu od policijskih službenika, a posebno oni koji su oštećeni kaznenim djelom.

Bajakovo

Granični prelaz Bajakovo je najfrekventniji pravac u ovom dijelu Evrope jer je na pravcu "balkanske rute", što znači da su česte pojave krijumčarenja vozila, ljudi, narkotika, oružja...

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.