Foto: Tadić: Što prije formirati vladu
Beograd - Lider Demokratske stranke /DS/ Boris Tadić izrazio je danas uvjerenje da će koalicija okupljena oko demokrata uskoro imati parlamentarnu većinu potrebnu za formiranje nove vlade Srbije.
Tadić je poslije sastanka predstavnika koalicije oko DS-a sa predsjednikom Srbije Tomislavom Nikolićem o formiranju buduće vlade, rekao da koalicija vodi razgovore sa svim strankama i koalicijama, osim sa DSS i SNS-om.
On je naglasio da nisu vođeni razgovori o personalnim rješenjima u vladi, već o principima i standardima funkcionisanja vlasti.
"Razgovarali smo o ekonomskoj i nacionalnoj politici, evropskim integracijama, pregovorima sa MMF-om, te principima i standardima funkcionisanja buduće vlasti", rekao je Tadić.
Sastanak koalicije okupljene oko DS-a sa predsjednikom Srbije Tomislavom Nikolićem u zgradi na Andrićevom vencu trajali su vrlo kratko.
„Ono što smo imali da kažemo, rekli smo u roku od pet minuta, a to je da smatramo da možemo da formiramo većinu u narednih nekoliko dana", rekao je Tadić.
Tadić je naveo da DS i njen politički blok čini svaki napor da se formira većina u skladu sa interesima zemlje i njenih građana, a oni su, prvenstveno sazdani u neophodnosi brze stabilizacije u fiskalnoj i makroekonomskoj politici.
On je ocijenio da je vladu potrebno formirati što prije i naglasio da je vrlo loše to što su odmah poslije izbora ulaganja odgodile dvije inostrane kompanije koje su bile potpisale memorandume o razumijevanju sa vladom Srbije, sa namjerom da potpišu obavezujuće sporazume u jun.
"Pre svega iz Italije iz domena precizne mehanike i čelične proizvodnje. To su vrlo značajne investicije sa velikim brojem radnim mesta – do 1.000 radnih mesta i izvozom od preko milijardu evra", rekao je Tadić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.