Foto: Policijski sindikat obustavio štrajk
BEOGRAD, NOVI SAD - Sa ministrom policije Ivicom Dačićem dogovorena je isplata prvog dijela zaostalih dugovanja pripadnicima policije, formirana je komisija za mirno rješavanje radnih sporova, čime su osnovni zahtjevi Policijskog sindikata Srbije ispunjeni.
Ovim su poslije samo nekoliko časova štrajka ispunjeni zahtjevi postavljeni pred nadležne institucije.
- Moram da naglasim da su policajci iz cele Srbije juče ujutro složno krenuli u obustavu rada i da smo na ovaj način pokazali snagu i jedinstvo, a svi će vrlo brzo početi sa obavljanjem redovnih dužnosti. Takođe, želeo bih da se izvinim svim građanima Srbije ukoliko su imali neku neprijatnost zbog štrajka policije, ali nadamo se da shvataju kako je ovo bio jedini način da se izborimo za osnovna prava policajaca - kazao je predsjednik PSS-a Veljko Mijailović.
Predstavnici sedam sindikata policije, među kojima je jedini reprezentativan Nezavisni sindikat policije, takođe su postigli dogovor sa Dačićem o otkazivanju štrajka.
Osnovni sindikalni zahtjevi bili su gotovo identični - isplata sredstava za poboljšanje materijalnog statusa policajaca, primjena Posebnog kolektivnog ugovora i završetak nacrta izmjene Zakona o policiji.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.