Foto: Pantić: Srbi će biti pod manjim pritiskom Prištine
BEOGRAD/KOSOVSKA MITROVICA - Predsjednik opštine Kosovska Mitrovica Krstimir Pantić ocijenio je da će, poslije referenduma na sjeveru Kosova, Srbi biti pod manjim pritiskom institucija u Prištini, javlja Radio B92.
On je rekao da će rezultati referenduma olakšati položaj pregovaračkog tima Beograda koji će imati pokriće za stav da Srbi sa sjevera smatraju da je Kosovo sastavni dio Srbije i da ne žele integraciju u kosovsko društvo.
- Visoka izlaznost na referendum pokazuje da su građani svesni svoje odgovornosti i značaja referenduma i pod kakvim smo pritiskom na severu Kosova bili. Sam referendum nema pravnih posledica zbog toga što smo samo potvrdili ono što piše u Ustavu, a to je da su Kosovo i Metohija sastavni deo Srbije - rekao je Pantić.
Šef beogradskog tima u dijalogu sa Prištinom Borislav Stefanović rekao da je referendum nelegalan i neustavan, potpuno bespotreban i besmislen te da on neće ostvariti nikakav rezultat. On je ponovio da je referendum osmišljen i proveden u pojedinim stranačkim kuhinjama u Beogradu.
Na dvodnevnom referendumu na kojem su se građani izjašnjavali da li prihvataju institucije takozvane Republike Kosovo, održanom u četiri opštine na sjeveru pokrajine, prema preliminarnim rezultatima, 99,74 odsto građana se izjasnilo protiv prihvatanja kosovskih institucija.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.