Legiji oduzeta kuća na Ceraku u Beogradu

B92
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Legiji oduzeta kuća na Ceraku u Beogradu

Beograd - Bivšem komadantu JSO Miloradu Ulemeku Legiji trajno je oduzeta kuća na Ceraku od 178 kvadrata, pošto je sud utvrdio da je stečena kriminalom.

Apelacioni sud u Beogradu potvrdio je rješenje Specijalnog suda kojim je Ulemeku trajno oduzima kuća, kao imovina proistekla iz krivičnog djela, jer nije uspio da dokaže da ju je stekao legalnim prihodima, navodi se u saoštenju Apelacionog suda.

Po nalaženju suda prvostepeni sud je pravilno utvrdio i da postoji očigledna nesrazmjera između Ulemekovih prihoda i plaćene kupoprodajne cijene.

Apelacioni sud takođe podsjeća da je Ulemek pravnosnažno osuđen za izvršenje više teških krivičnih djela na kazne zatvora od po 40 godina. Novac je mahom stekao otkupom od otmica koje su vršili pripadnici “zemunskog klana”.

Ulemek u Specijalnom zatvoru u Požarevcu služi jednistvenu kaznu od 40 godina zatvora zbog ubistva premijera Zorana Đinđića, krivičnih djela “zemunskog klana”, zločin na Ibarskoj magistrali i ubistvo Ivana Stambolića.

Drugi dio kuće sud nije oduzeo od Ulemekove porodice, jer je njegova supruga dokazala da je legalno stečen.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.