Krivične prijave protiv 17 pedofila

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Krivične prijave protiv 17 pedofila

BEOGRAD - Direktor srpske policije izjavio je da su ove godine podnesene krivične protiv 17 lica zbog prikazivanja, pribavljanja i posjedovanja pornografskog materijala i iskorišćavanja maloljetnika za pornografiju.

- Visokotehnološki kriminal predstavlja jedan od najčešćih oblika transnacionalnog kriminala - istakao je direktor policije Milorad Veljović, koji je u ime MUP-a Srbije primio plaketu Ministarstva za unutrašnju bezbjednost SAD za rezultate u borbi protiv dječije pornografije na internetu.

Plaketu Odjeljenju za borbu protiv visokotehnološkog kriminala MUP-a Srbije Veljoviću je uručio regionalni asistent Ministarstva za unutrašnju bezbjednost SAD Grant Lukas.

- Ekspanzija internet domena koji sadrže pornografske sadržaje seksualnog zlostavljanja i zloupotrebe dece i maloletnika podstakla je MUP da u okviru svojih redovnih zadataka započne i akciju "Armagedon", čiji je osnovni cilj da međunarodnom saradnjom radi na suzbijanju ove negativne društvene pojave - rekao je Veljović.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.