Foto: Konvoj danas nastavlja kretanje
LEPOSAVIĆ - Konvoj sa humanitarnom pomoći iz Rusije, koji je zadržan na administrativnom prelazu Jarinje, nastaviće kretanje danas ka Kosovskoj Mitrovici - rekao je u Leposaviću ambasador Rusije u Srbiji Aleksandar Konuzin.
Predstavnici Srba sa sjevera Kosova saglasili su se da tri džipa EULEX-a prate ruski humanitarni konvoj, prenosi Tanjug.
Konuzin je rekao da su postavljeni uslovi za dalje kretanje konvoja, koja, kako je naglasio, nisu mogli prihvatiti.
- O toj situaciji raspravljano je na Samitu u Briselu i EU je dala kompromisan prijedlog. Tokom dana smo razrađivali prijedloge sa Moskvom, Beogradom, sa predstavnicima Srba na sjeveru Kosova i predstavnicima EU - rekao je Konuzin novinarima.
Rusija je poslala 25 kamiona, oko 285 tona pomoći u ćebadima, agregatima, hrani i drugim potrepštinama Srbima na sjeveru Kosova.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.