Foto: File zadovoljan napretkom Srbije
BEOGRAD - Komesar za proširenje EU Štefan File pohvalio je Srbiju za dosadašnji napredak u evropskim integracijama, istakavši da se od Srbije sada očekuje nastavak implementacije donesenih zakona i postizanje napretka u dijalogu sa Prištinom.
Predsjednik Vlade Srbije Mirko Cvetković u jučerašnjem razgovoru sa Fileom izrazio je očekivanje da će dijalog sa Prištinom biti nastavljen u što skorije vrijeme, kada za to budu stvoreni uslovi.
- Srbija je potpuno otvorena za konstruktivan dijalog sa Prištinom u rešavanju praktičnih pitanja koja su od suštinskog značaja za građane - rekao je Cvetković.
Premijer je ocijenio da je Srbija postigla značajan napredak u evropskim integracijama i izrazio očekivanje da će Srbiji u decembru biti dodijeljen status kandidata za članstvo u Evropskoj uniji. On je upoznao evropskog komesara Filea sa nastavkom reformi i implementacijom usvojenih zakona i dogovora koje je Srbija sprovela poslije dobijanja pozitivnog mišljenja Evropske komisije o dodjeli statusa kandidata za članstvo u Evropskoj uniji.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.