Dežer: Proevropske stranke ostvarile značajne rezultate

Tanjug
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Dežer: Proevropske stranke ostvarile značajne rezultate

Beograd - Šef Delegacije EU u Srbiji Vensan Dežer rekao je da su stanovnici jasno iskazali svoju volju na izborima u Srbiji jer su političke stranke koje su se zalagale za evropski pravac osvojile veliku većinu u parlamentu, prenosi Tanjug.

- Zato se može smatrati da će se posao koji je preduzet proteklih godina na putu Srbije ka EU moći da se nastavi - rekao je Dežer.

Ističući da je još prerano za konačne komentare o izborima, Dežer navodi da se već sada može reći da su proevropske stranke ostvarile značajne rezultate.

On je izrazio nadu da će nova vlada brzo biti formirana.

Govoreći o mogućnosti da Srbija do kraja godine dobije datum za otpočinjanje pregovora sa EU, Dežer je rekao da je Evropska komisija to i predložila u svojim preporukama, ali da Srbija mora da riješi par pitanja.

On je naglasio da, prije svega, treba napredovati u normalizaciji odnosa Beograda i Prištine, kao i da se Srbija pozabavi ekonomskim problemima i restruktuiranjem.

- Vladavina prava, odnosno pravosuđe i korupcija su pitanja koja treba rješavati - rekao je Dežer i dodao da stanovnici od buduće vlade očekuju napredak u ovim oblastima.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.