Zajednička sjednica Savjeta ministara i Vlade Srbije 4. novembra

Srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Zajednička sjednica Savjeta ministara i Vlade Srbije 4. novembra

Sarajevo - Zajednička sjednica Savjeta ministara BiH i Vlade Srbije biće održana 4. novembra u Sarajevu u prijepodnevnim časovima - potvrdio je ministar inostranih poslova BiH Igor Crnadak.

Crnadak je danas novinarima izjavio da očekuje da će ova zajednička sjednica imati veliki simbolički značaj jer će potvrditi nastavak boljih i produbljivanje još snažnijih odnosa između Srbije i BiH, ali da će imati i suštinski značaj jer će biti razgovarano o novih sporazumima, protokolima i novim zajedničkim projektima.


Crnadak je saopštio da Savjet ministara BiH nije na današnjoj sjednici raspravljao o imenovanju direktora Agencije za istrage i zaštitu /SIPA/ BiH iz tehničkih i proceduralnih razloga jer sjednici nisu prisustvovali ministar bezbjednosti u Savjetu ministara BiH Dragan Mektić i njegov zamjenik Mijo Krešić.

"Neće biti problema da imenujemo direktora Sipe već iduće sedmice na sjednici Savjeta ministara BiH u utorak. Tada ćemo imati veći broj imenovanja koja se usaglašavaju ovih dana" - istakao je Crnadak.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.