VSTS: Sutra pokušaj usaglašavanja saopštenja o zaključcima Narodne skupštine

Srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: VSTS: Sutra pokušaj usaglašavanja saopštenja o zaključcima Narodne skupštine

SARAJEVO - Članovi Visokog sudskog i tužilačkog savjeta /VSTS/ odlučili su da sutra pokušaju da usaglase saopštenje o zaključku Narodne skupštine Republike Srpske kojim je planirano suspendovanje Zakona o VSTS-u i formiranje ovog pravosudnog tijela za imenovanje sudija i tužilaca na nivou Srpske.

Prvobitno je bilo planirano da članovi pokušaju da danas usaglase saopštenje, a da o ovim pitanjima raspravljaju na narednoj sjednici Savjeta koja je planirana za 17. i 18. januar ili na posebnoj sjednici VSTS-a.

Narodna skupština Republike Srpske usvojila je u petak, 10. decembra, Deklaraciju o ustavnim principima, te četiri informacije o prenosu nadležnosti sa zaključcima, među kojima je zaključak o VSTS-u.

Tim zaključkom planira se da Vlada Republike Srpske pripremi zakon o VSTS-u Republike Srpske u roku do šest mjeseci.

Nakon usvajanja ovog zakona, planirano je neprimjenjivanje Zakona o VSTS-u BiH na teritoriji Republike Srpske.

Narodna skupština je povukla saglasnost iz 2004. godine, na osnovu koje je usvojen Zakon o VSTS-u u parlamentu BiH.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.