Usporen povratak Srba u Sarajevo

M. K.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Usporen povratak Srba u Sarajevo

SARAJEVO - Predsjednik Udruženja Povratak Srba u Sarajevo Milivoje Čavarkapa zabrinut je zbog smanjene aktivnosti na povratku srpskog naroda u Kanton Sarajevo.

Čavarkapa je u razgovoru sa ministrom za ljudska prava i izbjeglice BiH Safetom Halilovićem istakao da se Srbi na području Kantona Sarajevo susreću sa poteškoćama u ostvarivanju zdravstvene zaštite, obrazovanja i socijalne zaštite, saopšteno je iz Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice BiH.

Čavarkapa je posebno naglasio potrebu zaustavljanja zloupotreba u procesu obnove i nedovoljan medijski prostor koji se Srbima ostavlja za iskazivanje njihovih stavova u vezi sa povratkom. On je napomenuo da je bezbjednosna situacija zadovoljavajuća.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.