Topić: Hrvatska pri kraju pribavljanja građevinske dozvole za izgradnju mosta na Savi

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Topić: Hrvatska pri kraju pribavljanja građevinske dozvole za izgradnju mosta na Savi

Zagreb - Hrvatska je pri kraju pribavljanja građevinske dozvole za izgradnju mosta na Savi kod Gradiške, potvrđeno je na današnjem sastanku zajedničkog tijela za realizaciju tog projekta održanom u Zagrebu, prenose agencije.

Direktor “Autoputeva Republike Srpske” Dušan Topić rekao je da je još ostalo otvoreno pitanje da Hrvatska u što skorije vrijeme potvrdi iz kojih će sredstava koristiti novac za izgradnju mosta, kako bi se mogla odrediti i procedura za izbor izvođača i pripremiti tenderska dokumentacija.

Prema njegovim riječima, to bi trebalo definisati tokom narednog mjeseca kako bi najkasnije u novembru bio raspisan tender.

Time bi u okviru planirane dinamike mogao biti ispoštovan cilj da do početka građevinske sezone u narednoj godini bude potpisan ugovor i započeti radovi.

Zajedničko tijelo za realizaciju projekta čine predstavnici Ministarstva saobraćaja i veza Srpske, “Autoputeva Srpske”, Ministarstva transporta i komunikacija BiH, te Vlade Hrvatske i “Hrvatskih autocesta”.

Na današnjem drugom sastanku Operativnog tijela Jedinice za realizaciju sporazuma između Savjeta ministara BiH i Vlade Hrvatske o izgradnji međudržavnog mosta preko rijeke Save kod Gradiške i priključnih graničnih dionica dogovoreno je da bude učinjeno sve da u novembru bude raspisan tender za izbor izvođača radova.

Učiniti sve da u novembru bude raspisan tender za gradnju mosta

Na današnjem drugom sastanku Operativnog tijela Jedinice za realizaciju sporazuma između Savjeta ministara BiH i Vlade Hrvatske o izgradnji međudržavnog mosta preko rijeke Save kod Gradiške i priključnih graničnih dionica dogovoreno je da bude učinjeno sve da u novembru bude raspisan tender za izbor izvođača radova.

Pomoćnik ministra transporta i komunikacija u Savjetu ministara BiH Izet Bajrambašić rekao je da je dogovoreno da je do tada potrebno uraditi još dosta posla da bi tender mogao da bude raspisan u novembru.

- Potrebno je uraditi reviziju kad je riječ o glavnom projektu, kako bismo dobili što preciznije cijene da bi se lakše odredili uslovi samog tendera - rekao je Bajrambašić.

Bajrambašić je rekao da članovi Operativnog tijela pokušavaju da što prije dogovore raspisivanje tendera kako bi se što bolje iskoristila naredna građevinska sezona, koja počinje u martu ili aprilu naredne godine.

Prema njegovim riječima, u aprilu bi trebalo da bude izabran izvođač radova koji bi, ukoliko to bude moguće, u maju bio uveden u posao.

On je istakao da je dogovoreno da konačna odluka bude donesena na narednom sastanku 19. oktobra u Sarajevu.

Bajrambašić je rekao da bi predračunska cijena gradnje mosta trebalo da iznosi oko 50 miliona KM, a izgradnju bi BiH i Hrvatska finansirale u omjeru 50 prema 50 odsto.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.