Postojeći Ustav BiH kočnica mnogih procesa

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Postojeći Ustav BiH kočnica mnogih procesa

MOSTAR - Predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović rekao je juče u razgovoru sa ambasadorom Slovenije u BiH Andrejom Graselijem da je postojeći Ustav BiH kočnica mnogih procesa na njenom putu izgradnje pravno uređene, ekonomski stabilne i samoodržive države i na putu u punopravno članstvo u EU, saopšteno je iz HDZ-a BiH.

- Novi Ustav mora da obezbijedi ravnopravnost, konstitutivnost i suverenost sva tri naroda u BiH. Osnove za iznalaženje rješenja dosta složene situacije treba zasnivati na dijalogu, razgovorima, kompromisu i međusobnom uvažavanju - istakao je Čović u Mostaru.

Graseli je naglasio da je BiH mjesto u EU, ali da će brzina njenog približavanja Uniji najviše zavisiti od sposobnosti ispunjavanja kriterijuma i spremnosti na kompromis.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.