Lučić: Potrebna podrška za sprovođenje akcionog plana za ravnopravnost LGBT lica

Srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Arhiva

SARAJEVO- Ministar za ljudska prava i izbjeglice u Savjetu ministara Miloš Lučić istakao je danas tokom onlajn otvaranja USAID-ovog Prorgama INSPIRE da će u narednom periodu biti potrebna podrška i pomoć da se realizuju ciljevi postavljeni u Akcionom planu za ravnopravnost LGBT lica.

U saopštenju Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice Savjeta ministara navodi da je Lučić pozdravio napore partnera iz USAID-a u razvoju ljudskih prava LGBT lica u BiH.

Ministarstvo je, preko Agencije za ravnopravnost polova BiH, i uz podršku Savjeta Evrope, iniciralo, i koordinira proces izrade Akcionog plana, i rad Radne grupe za izradu Akcionog plana koju sačinjavaju relevantni predstavnici i predstavnice institucija sa entitetskog i nivoa BiH, kao i civilnog društva.

Lučić je na onlaj otvaranju USAID-ovog Programa INSPIRE, čiji je cilj podrška i zaštita ljudskih prava marginalizovanih grupa, upoznao učesnike da je rad na tekstu Akcionog plana u završnoj fazi i da vrlo brzo treba da bude upućen Vladi Republike Srpske, Vladi Federacije BiH, kao i Savjetu ministara na usvajanje.

Potrebno je otkloniti svaku neposrednu ili posrednu diskriminaciju po osnovu seksualne orjentacije ili rodnog identiteta, smanjiti homofobiju i transfobiju u društvu, kao i poboljšati kvalitet života LGBT populacije u BiH.

Lučić je naglasio da je čvrsto opredijeljen da doprinese poboljšanju položaja svih ranjivih grupa stanovništva i nastaviće da radi na podršci i unapređenju zaštite njihovih prava.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.