Ljiljana Petrović Zečić: Prioritet sanacija Banskog dvora

Srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Ljiljana Petrović Zečić: Prioritet sanacija Banskog dvora

Banjaluka - Član Gradskog odbora SNSD-a Banjaluka Ljiljana Petrović Zečić izjavila je danas da je sanacija Kulturnog centra Banski dvor prioritet u izbornom programu ove političke partije "Banjaluka 2025".

"Banski dvor jeste nacionalni spomenik od najvećeg značaja za BiH, a posljednja velika sanacija ovog centra bila je 1972. godine. Planirano je da sanacija bude izvršena po svim standarima restauracije i konzervacije", rekla je Zečićeva novinarima u Banjaluci, podsjetivši da su dijelovi ovog centra neupotrebljivi zbog dotrajalih instalacija i različitih oštećenja.


Ona je navela da bi, nakon sanacije Banskog dvora, trebalo da bude formiran muzej banovine, koji bi činio legat profesora Predraga Lazarevića i eksponati Muzeja Republike Srpske.

Zečićeva smatra da bi manifestacije kulture u Banjaluci trebalo da budu na višem nivou.

"Da bi se to postiglo trebalo bi da bude formiran umjetnički savjet i izrađena strategija razvoja kulture Banjaluke", dodala je ona.

U izbornom programu SNSD-a "Banjaluka 2025" jedan od prioriteta jeste i rekonstrukcija tvrđave Kastel.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.