Foto: Predsjedništvo BiH
SARAJEVO - Željko Komšić, hrvatski član Predsjedništva BiH, danas je u svom kabinetu primio premijera samoproglašenog Kosova Aljbina Kurtija, te mu se zahvalio na odluci o ukidanju viznog režima za građane BiH.
Ovom prilikom Komšić se, kako javljaju sarajevski mediji, osvrnuo i na kritike koje se odnose na Kurtijevu posjetu i susrete koje ima u BiH, a koje dolaze iz Srpske, kao i iz regije, rekavši da članovi Predsjedništva BiH sigurno neće pitati ni predsjednika Srpske Milorada Dodika niti bilo koga drugog s kim će se sastajati i o čemu će razgovarati.
"Kritike koje dolaze iz zemalja regije doživljavamo kao još jedan očigledan dokaz pokušaja negiranja suvereniteta BiH i pritisak na suverene organe i institucije BiH u vođenju vanjske politike", istakao je Komšić.
Komšić i Kurti razgovarali su i o ukupnim političkim i društvenim procesima u regiji.
Povezane vijesti
Kurti stigao u Predsjedništvo BiH!
O čemu su razgovarali Bećirović i Kurti
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.