Finalni pregovori o prodaji 51 nekretnine

G. M.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Finalni pregovori o prodaji 51 nekretnine

Sarajevo - Zajednički odbor za sukcesiju diplomatsko-konzularne imovine bivše SFRJ na sastanku koji će uskoro biti održan u Beogradu razgovaraće o ukupnoj imovini bivše zemlje preostaloj za podjelu i ponudama pristiglim na međunarodni tender raspisan za prodaju pet objekata diplomatskih i konzularnih predstavništava.

Portparol Ministarstva spoljnih poslova BiH Nebojša Regoje kaže da još nije preciziran termin održavanja sastanka, ali da je poznato da će na njemu biti razgovarano o podjeli 51 nekretnine vrijedne više od 110 miliona dolara.

-  Biće riječi i o ponudama pristiglim na međunarodni tender za pružanje usluge prodaje pet objekata u Bonu, Bernu, i Tokiju, te šestosobnog apartmana na Menhetnu u Njujorku - kaže Regoje.

Tender za pružanje usluge prodaje tih objekata objavljen je u novembru prošle godine u "Fajnenšel tajmsu" i "Ekonomistu", što je bio prvi korak u prodaji imovine vrijedne oko 80 miliona dolara, od čega bi BiH trebalo da dobije najmanje 12 miliona.

- Između država nastalih raspadom bivše zajedničke zemlje do sada su podijeljene 72 nekretnine. Ostala je još 51. To nije lak posao, ali, po svemu sudeći, privodi se kraju - rekao je Regoje.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.