Cvijanović: Najoštrije osuđujem napad na Selakovića, pronaći i adekvatno sankiconisati nasilnika

SRNA
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Cvijanović: Najoštrije osuđujem napad na Selakovića, pronaći i adekvatno sankiconisati nasilnika

BANjALUKA - Srpski član i predsjedavajuća Predsjedništva Željka Cvijanović najoštrije je osudila fizički napad na ministra kulture Srbije Nikolu Selakovića.

- Nasilje nije legitiman izraz političke borbe ni u jednoj demokratskoj državi i kao takvo je apsolutno neprihvatljivo - istakla je Cvijanović za Srnu.Ona je izrazila nadu da će nadležne institucije Srbije u najskorijem roku pronaći i adekvatno sankcionisati nasilnika.

Ministar kulture Srbije Nikola Selaković izjavio je ranije da ga je sinoć prvo verbalno, a zatim i fizički napao nepoznati čovjek i povrijedio udarcem u glavu.

Selaković je naveo da se napad dogodio sinoć oko 21.50 časova ispred zgrade u kojoj žive njegovi roditelji kada mu je nepoznati muškarac prišao s leđa i prvo dobacivao, vulgarno vrijeđao i prijetio "nabijanjem na kolac".

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.