Bramerc ignoriše stradanje Srba

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Bramerc ignoriše stradanje Srba

BANjALUKA - Predstavnici Udruženja žrtava rata iz Republike Srpske smatraju krajnje neprimjerenim da glavni tužilac Haškog tribunala Serž Bramerc prilikom posjete BiH nije našao za shodno da se sastane i sa predstavnicima srpskih žrtava rata, ističući da takav postupak predstavlja poniženje i diskriminaciju, javila je Srna.

Glavni tužilac Haškog tribunala juče se u Sarajevu sastao sa predstavnicima devet udruženja žrtava rata iz FBiH, dok je ignorisao udruženja iz Srpske.

- To je još jedna od opstrukcija glavnog haškog tužioca, koji ide stazama svoje prethodnice Karle del Ponte koja je tokom posjete BiH primala samo predstavnike bošnjačkih žrtava rata. To predstavlja potpunu diskriminaciju srpskih žrtava od strane Haškog tribunala - rekao je predsjednik Saveza logoraša RS Branislav Dukić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.