Bobar banka ide u likvidaciju

M.Č.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Bobar banka ide u likvidaciju

Banjaluka - Agencija za bankarstvo RS oduzela je danas dozvolu za rad bijeljinskoj Bobar banci i pokrenula postupak likvidacije u njoj.

Direktor Agencije za bankarstvo Slavica Injac rekla je da je Agencija prihvatila izvještaj privremenog upravnika Bobar banke Save Ševaljevića i njegov prijedlog da banka ide u likvidaciju.

Na konferenciji za novinare koja je danas održana u Agenciji za bankarstvo rečeno je da će  osigurane depozite do 50.000 KM isplatiti Agencija za osiguranje depozita BiH, dok će se depoziti preko tog iznosa isplaćivati procentualno u zavisnosti od toga koliko novca bude.

Ševaljević je rekao da je banka prezadužena i nelikvidna. Likvidacijom banke bez posla će ostati 206 njenih radnika.

Bobar banka je već dugo suočena sa problemima u poslovanju, zbog čega je Agencija za bankarstvo RS 27. novembra uvela prinudnu upravu.

 

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.