Foto: Agencije
BANjALUKA - Srđan Amidžić, ministar finansija i trezora u Savjetu ministara pozvao je opoziciju iz Republike Srpske da pita Kristijana Šmita zašto je nametnuo odluku koja je građane koštala 100 miliona KM.
On je podsjetio da je opozicija ćutala kada je upozoravao u vezi sa plaćanjem višemilionskog iznosa slovenačkoj firmi “Vijadukt” nakon izgubljenog arbitražnog spora, a da danas, kada je sve završeno, glumi zabrinutost.
“Pitajte i (zamjenika ministra finansija i trezora) Muhameda Hasanovića na osnovu čega je isplata realizovana i ko je stvarni primalac sredstava. Naravno, ako smijete”, napisao je Amidžić na svom profilu na mreži “Iks”.
Amidžić je reagovao na izjavu poslanika PDP-a u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Mire Pekić da je firmi “Vijadukt” bez provjere isplaćeno 100 miliona KM.
Kada smo na to upozoravali, opozicija je ćutala. Danas, kada je sve završeno, glume zabrinutost.
— Srđan Amidžić (@AmidzicSrdjan) April 30, 2026
Pitajte nelegalnog Visokog predstavnika Kristijana Šmita zašto je nametnuo odluku koja je građane koštala više od 100 miliona KM.
Pitajte i Muhameda Hasanovića na osnovu čega je… pic.twitter.com/UfLPpQ8mem
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.