Uskoro ugovor pošta Srpske i Srbije za unapređenje poštanskih usluga

Srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Uskoro ugovor pošta Srpske i Srbije za unapređenje poštanskih usluga

BANjALUKA- Direktor "Pošta Srpske" Miladin Radović istakao je danas u Banjaluci značaj saradnje poštanskih operatera i najavio potpisivanje ugovora "Pošta Srpske" i "Pošte Srbije" o strateškom partnerstvu i unapređenju poštanskih usluga.

Radović je nakon sastanka delegacija preduzeća "Pošte Srpske" i "Pošta Srbije" rekao novinarima da je razgovarano o značaju poštanskih operatera, ističući da je u prethodnom periodu kada su bile sve granice bile zatvorene, koji je bio jako težak, uspostavljena komunikacija između pošta Srpske i Srbije.

- Razgovarali smo danas o unapređenju poslovanja, kao i o potpisivanju ugovora o strateškom partnerstvu i razvoju i unapređenju svih poštanskih usluga - rekao je Radović.

Direktor "Pošte Srbije" Zoran Đorđević je u izjavi novinarima rekao da je delegacija ovog preduzeća došla sa željom da saradnja između dvije pošte dostigne nivo koji na kojem je saradnja dvije vlade.

- Sve ono što je zacrtao i naš predsjednik Aleksandar Vučić, a to je da saradnja sa Republikom Srpskom, ima jedan od najvećih prioriteta kada je u pitanju Srbija, a to se svakako reflektuje i na dve pošte - rekao je Đorđević.

On je rekao da će vrlo brzo biti potpisan krovni sporazum koji će otvoriti novu stranicu u saradnji "Pošte Srbije" i "Pošta Srpske" kako bi usluge koje daju bile na najvišem mogućem nivou, da građani budu zadovoljni.

Đorđević je najavio da će se strateško partnerstvo širiti i dodao da će biti novih lijepih stvari kada su u pitanju usluge i razvoj "Pošte Srbije" i "Pošta Srpske".

Đorđević je rekao da "Pošta Srbije" vrši reorganizaciju, restrukturisanje i digitalizaciju, za šta imaju podršku Vlade Srbije i predsjednika Vlade Ane Brnabić, koja je generalno najviše zainteresovana za digitalizaciju u Srbiji, ali i samog predsjednika Aleksandra Vučića.

- „Pošta Srbije“ ne samo da će biti i ostati lider, već će probati agresivnim pristupom prema tržištu da zauzme što veći deo tržišta, prvenstveno jer građani najviše imaju poverenja u državne institucije i svojim garancijama može da pruži najbolju, najkvalitetniju i najbržu uslugu - zaključio je Đorđević.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.