Foto: Testni digitalni signal RTRS-a stiže za desetak dana
Sarajevo - Ministarstvo odbrane BiH uputilo je u petak RTRS-u potrebne dozvole za postavljanje opreme za digitalizaciju na vrhu Veliki Žep kod Han Pijeska, a one bi danas trebalo da budu operativne kako bi bila započeta njena montaža.
Rukovodilac ekspertskog tima za digitalizaciju javnih servisa Zdravko Šavija očekuje da bi danas trebalo da bude završen sav posao u vezi sa dozvolama čime će biti otklonjena i posljednja prepreka za montažu opreme.
- Ostalo je da još instaliramo opremu na taj vrh i možemo da kroz nekoliko dana počnemo emitovanje testnog digitalnog signala u BiH. Čim montiramo opremu, puštamo signal Sarajevo - Mostar - Banjaluka i ako sve bude išlo prema planu, signal bi mogao da bude pušten za desetak dana - rekao je Šavija.
Emitovanje testnog signala javnih RTV servisa BHRT-a, RTRS-a i FTV-a na području Sarajeva, Banjaluke i Mostara predstavlja prvu fazu digitalizacije u BiH, a Šavija smatra da teška finansijska situacija u BHRT-u neće negativno da utiče na taj proces. O situaciji u toj medijskoj kući, nakon najave da će krajem ovog mjeseca prekinuti emitovanje programa i mogućnostima da stanje bude popravljeno, juče su sa čelnicima BHRT-a razgovarali ministar komunikacija i transporta BiH Ismir Jusko i direktor Regulatorne agencije za komunikacije BiH Predrag Kovač. Zaključeno je da moraju biti pronađeni modeli za bolje funkcionisanje te medijske kuće.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.