Foto: Raskid ugovora sa Vidonijem do Nove godine
BANjALUKA - Ugovor sa italijanskim preduzećem "Vidoni" koje je zaduženo za izgradnju lota tri autoputa Banjaluka - Gradiška biće raskinut u idućih desetak dana.
Potvrdio je to "Glasu Srpske" direktor "Autoputeva RS" Dušan Topić i podsjetio da je razlog prenosa ugovora sa preduzeća "Vidoni" na druge izvođače činjenica da su italijanski izvođači kasnili sa radovima za koje su zaduženi.
- Sada se samo čeka da ugovor o prenosu preostalih radova sa starog izvođača "Vidonija" bude prenesen na novog, odnosno na preduzeća "Integral inženjering" i "Konstruktor" koji rade prva dva lota. Prijedlog ugovora poslat je bankama čijim se kreditnim sredstvima finansiraju radovi, tako da se samo još čeka njihova saglasnost - kazao je Topić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.