Radojičić: Preduzeća u Dubici se uspješno nose sa krizom

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Radojičić: Preduzeća u Dubici se uspješno nose sa krizom

Kozarska Dubica - Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Igor Radojičić izjavio je danas da je opština Kozarska Dubica, kada je riječ o funkcionisanju preduzeća, u nešto povoljnijoj situaciji nego mnoge druge opštine u Srpskoj, prenose agencije.

- Kozarska Dubica u dijelu koji se tiče funkcionisanja preduzeća, bilo prehrambene, drvne, tekstilne ili mašinske industrije, u nešto je povoljnijoj situaciji nego mnoge druge opštine, jer ima privrednih subjekata koji funcionišu, zapošljavaju radnike, uspješno se nose sa krizom i dalje normalno rade - rekao je Radojičić.

Radojičić, koji je danas u ovoj opštini posjetio proizvodne pogone preduzeća iz oblasti drvne industrije “Agroflora” i mljekaru “Mlijekoprodukt”, istakao je da je republička vlast veoma zainteresovana za funkcionisanje preduzeća u Kozarskoj Dubici.

On je podsjetio da su republičke vlasti i Vlada Srpske proteklih godina bili veoma angažovani oko pojedinačnih preduzeća u Kozarskoj Dubici u oblastima privatizacije, pomoći i realizaciji kredita Investiciono-razvojne banke Srpske.

Radojičić je istakao da je “Mlijekorodukt” iz Kozarske Dubice naznačajniji proizvođač mlijeka u BiH.

- U toj kompaniji pojavila su se dva problema - jedan je afera sa aflatoksinom koja je regionalnog karaktera i kroz koju smo, prema informacijama koje imamo, prošli prilično dobro, odnosno vrlo mali broj uzoraka u Srpskoj je pokazao loše rezultate - rekao je Radojičić.

Prema njegovim riječima, drugi, još veći problem predstavlja ulazak Hrvatske u EU.

- Naš je ozbiljan interes da se nastavi izvoz mlijeka i mliječnih proizvoda i treba da vidimo ko još šta treba da uradi u mjesecima koji su pred nama da bi taj izvoz nesmetano bio nastavljen - rekao je Radojičić.

On je podsjetio da je rješavanje tog problema u interesu, ne samo radnika “Mlijekorpodukta”, već i nekoliko hiljada kooperanata u 30 opština Srpske.

Predsjednik parlamenta Srpske naglasio je da je ova sedmica važna za poljoprivredu, jer u njoj treba biti izmiren dug prema poljoprivrednicima iz prethodne godine u ukupnom iznosu od 28 miliona KM.

- To je veliki iznos koji bi trebalo riješiti ove sedmice, jer dolazi proljetna sjetva, a mjesecima se vuku dugovi za subvencije za mlijeko - rekao je Radojičić.

 

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.