Presuda u sporu grad Banjaluka - Autorprevoz stiže u roku od 30 dana

G. M.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Presuda u sporu grad Banjaluka - Autorprevoz stiže u roku od 30 dana

Banjaluka - U Višem privrednom sudu u Banjaluci održana je rasprava po žalbi Pravobranilaštva RS na presudu Okružnog privrednog suda donesenu krajem prošle godine u sporu grada Banjaluke sa firmom "Autoprevoz" po kojoj je ta firma vlasnik lokacije stare autobuske stanice na kojoj se nalazi i zgrada Muzeja savremene umjetnosti RS.

Presuda će biti donesena u roku od 30 dana i u pisanoj formi dostavljena strankama u tom sudskom predmetu.

Sudsko vijeće u toku rasprave donijelo je rješenje kojim je odbijeno izvođenje novih dokaza po prijedlogu Pravobranilaštva RS koje zastupa grad Banjaluku.

- Bilo je povreda pravnih postupaka, a potrebno je i da se izvedu dokazi koji su prikupljeni poslije pripremnog ročišta. Ostajemo pri žalbi - naveo je predstavnik Pravobranilaštva.

Opunomoćenik "Autoprevoza" rekao je da ostaje pri odgovoru na žalbu i da smatra da Pravobranilaštvo RS nije iznijelo uvjerljive dokaze.

Kao umješač u postupku u raspravi je, zastupajući firmu "Benjo real estate" registrovanu u Austriji, učestvovao i advokat Miroslav Mikeš koji se u potpunosti složio sa izlaganjem zastupnika "Autoprevoza". Raspravi je prisustvovao i predstavnik ambasade Austrije.

Zamjenik pravobranioca RS Nikola Tomašević kaže da se u Okružnom privrednom sudu vodi sličan postupak u kome je pored "Autoprevoza", Pravobranilaštvo podnijelo tužbu i protiv firme "Benjo" i Bobar banke.

- Ukoliko Viši privredni sud preinači sadašnju odluku i sve vrati na početak, postoji mogućnost objedinjavanja ta dva predmeta - kaže Tomašević.

Nova dokumenta koja je prikupio grad mogli bi da budu krucijalni dokazi u tom postupku.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.