Plan proizvodnje struje veći za 5,8 odsto

M. Č.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Plan proizvodnje struje veći za 5,8 odsto

BANjALUKA - Vlada RS usvojila je juče Elektroenergetski bilans RS za 2011. godinu kojim ukupno planirana proizvodnja struje iznosi 5.393 gigavat časova i veća je za 5,8 odsto u odnosu na bilansom planiranu proizvodnju za ovu godinu.

U saopštenju Biroa za odnose sa javnošću Vlade RS navodi se da je razlog za to kapitalni remont TE Ugljevik u 2010. godini.

- Elektroenergetskim bilansom RS za 2011. godinu planiran je i bilansni višak od 1.293 gigavat sata - navodi se u saopštenju.

Vlada RS usvojila je juče i rebalans Elektroenergetskog bilansa RS za 2010. godinu kojim planirana proizvodnja električne energije u ovoj godini iznosi 5.323 gigavat časa, što je za 4,4 odsto više od bilansom planirane.

Vlada je usvojila i Elektroenergetski bilans za period 2011 - 2013. godine prema kojem planirana proizvodnja struje u 2011. iznosi 5.393 gigavat sati, u 2012. godini 5.234, a u 2013. godini 5.408 gigavat časova.

Vlada je dala saglasnost na Plan utroška sredstava Ministarstvu uprave i lokalne samouprave, od 1. januara do 31. oktobra ove godine za pomoć udruženjima od javnog interesa od 54.049 KM. Vlada je donijela Odluku o korišćenju sredstava sa računa posebnih namjena od 1.271.289 KM, za projektovanje, izgradnju i opremanje Nove bolnice u Bijeljini.

Uredba

Vlada je donijela Uredbu o dopuni Uredbe o uslovima i kriterijumima za subvencionisanje kamatne stope za kredite, za nabavku određenih trajnih potrošnih dobara u 2009. godini.

U naslovu i cijelom tekstu Uredbe iza riječi "u 2009. godini" dodaju se riječi "i 2010. godini".

- Uredbom se, između ostalog, definiše da subvencionisani iznos kamate iznosi najviše do pet odsto godišnje na neotplaćeni dio kredita za nabavku trajnih potrošnih dobara, za svaku godinu - navodi se u saopštenju.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.