• Novosti
  • Društvo

Penzioneri potpisali ugovore za banjska liječenja

Piše: Željka Domazet 23.05.2025 16:02
Foto: Penzioneri potpisali ugovore za banjska liječenja

ISTOČNO NOVO SARAJEVO - Predstavnici opštine Istočno Novo Sarajevo potpisali su ugovor sa 118 penzionera kojima će opština sufinansirati banjsko-klimatsko liječenje ove godine u banjama u Republici Srpskoj.

Ugovorom je definisano da opština sufinansira 50 odsto troškova za penzionere koji će koristiti usluge banjsko-klimaskog liječenja u trajanju od 10 dana u toku kalendarske godine.

Načelnik opštine Istočno Novo Sarajevo Jovan Katić je izjavio novinarima da ovo postaje tradicionalna aktivnost opštinske uprave kada je riječ o pomoći najstarijoj populaciji  da je za ovu namjenu iskorišteno oko 50.000 maraka.

-Osluškujući  potrebe penzionera  i u stalnom razgovoru sa njima, došli smo do inforamcije da bi im, kao jedan vid pomoći, značilo i sufinansiranje ili finanisiranje u potpunosti odlaska na banjska liječenja- rekao " je Katić. napominjući da je ova aktivnost pokrenuta prošle godine kada je bilo prijavljeno oko 100 penzionera, a da je ove godine taj broj  nešto veći.

Katić je naglasio da na području opštine ima oko 3.000 penzionera.

-Imamo još neiskorištenih sredstava, jer nismo imali dovoljno prijava, pa će sigurno u ovoj godini biti raspisan novi javni poziv da se prijave oni koji nisu uspjeli sada da to urade ili koji nisu bili upoznati sa činjenicom da opština sufinansira boravak penzionera u banjama- dodao je Katić.

On je pojasnio da je osnovni uslov za prijavu da penzineri imaju prebivalište na području oštine Istočno Novo Sarajevo, kao i visina penzije.

Risto Elez, penzioner i otac poginulog borca, zahvalio je načelniku Katiću i opštinskoj upravi, ističući da svaki vid pomoći penzionerima i porodicama poginulih mnogo znači. 

U ime opštinske uprave  predsjednik Komisije i šef društvenih djelatnosti Istočnog Novog Sarajeva Bojana Ikonić  rekla je da su i oni penzioneri koji su imali veće penzije dobili subvencije za odlazak u banje i da je zaista postojao prisan odnos sa penzionerima, da koriste sve banje u Republici Srpskoj cijelu godinu.

Banjsko liječenje moguće je u banjama "Vrućica" u Tesliću, "Vilina vlas" u Višegradu, "Dvorovi" u Bijeljini, Institutu "Dr Miroslav Zotović" u Banjaluci, te ostalim banjskim centrima u Republici Srpskoj. 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.