Njegoš Dujković osvojio najtežu stazu "Ozrenskog planinarskog maratona"

G.S.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Srna

PETROVO - Njegoš Dujković iz Petrova prešao je ultramaratonsku stazu od 101 kilometra na 20. tradicionalnom Međunarodnom "Ozrenskom planinarskom maratonu".

 

Dujković je prošao kroz cilj sinoć u 23.59 časova, saopšteno je iz Organizacionog odbora "Ozrenski planinarski maraton".

Na stazu dugu 101 kilometar juče su krenula četiri takmičara.

Za ovogodišnji maraton prijavljeno je oko 440 maratonaca – rekreativaca iz Republike Srpske, Federacije BiH, Srbije, Poljske, Mađarske, i Amerike.

Ozrenski maraton, koji se danas završava, rekreativnog je karaktera i svaki učesnik mogao je da učestvuje na jednoj od ukupno 10 staza dužine od 3,3 do 101 kilometra.

U sklopu manifestacije danas od 11.00 časova biće održano tradicionalno takmičenje u pripremanju čorbanca "Ozrenski zlatni kotlić".

Organizator manifestacije je Planinarski klub "Ozren-Kraljica 883", uz podršku opštine Petrovo i sponzora.

Ultramaratonsku stazu je prošle godine prvi prešao Velibor Jovanović iz Slovenije, koji je postavio i rekord staze prošavši kroz cilj u 22.13 časova. 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.