Napeto u Ugljeviku: Intervenisala policija

GS
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Štrajk rudara, Ugljevik Foto: Info Bijeljina | Štrajk rudara, Ugljevik

UGLjEVIK – Policija je večeras intervenisala u Ugljeviku, nakon što su rudari koji štrajkuju pokušali da uđu na skup Socijalističke partije.

Dok rudari štrajkuju, u sali Kulturnog centra u Ugljeviku održavala se Konvencija Socijalističke partije, na čijem je čelu Petar Đokić, koji je ujedno i resorni ministar rudarstva, s tim da on nije došao u Ugljevik.

Policija je brzo intervenisala jer su ogorčeni radnici masovno krenuli da uđu u Centar, što je spriječeno.

Radnici se još uvijek nalaze na Trgu bez namjere da se udalje, iako su ranije rekli da će se nakon mirnog protesta brzo uputiti kući.

Konvencija SP još uvijek je u toku.

Okupljeni radnici poručili su da će, ukoliko se ne ispune njihovi zahtjevi da im se isplate zaostala dugovanja, u utorak organizovati novi protest ispred zgrade opštine.

Danas se, na poziv premijera Save Minića da se nadređeni obrate radnicima i preuzmu odgovornost za stanje u RiTE Ugljevik, oglasio direktor EPS Luka Petrović i poručio da će u ponedjeljak prebaciti potreban novac za nastavak rada. 

Đokić: Ne krijem se od građana

Ministar energetike i rudarstva Republike Srpske i predsjednik Socijalističke partije (SP) Petar Đokić tvrdi da nije ni trebao prisustvovati izbornoj konferenciji Opštinskog odbora SP u Ugljeviku.

U Ugljeviku, podsjetimo, štrajkuju rudari Rudnika i Termoelektrane (RITE), te su se večeras okupili na mjestu gdje su se sastali socijalisti, a Đokić tvrdi da nije ni namjeravao dolaziti.

„Još juče sam donio odluku da zbog privatnih razloga neću prisustvovati tom skupu, ne zato što se, kako se zlonamjerno navodi, ‘krijem od građana’, već zato što me lične obaveze u tome spriječavaju“, naveo je Đokić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.