Nakon liturgije podijeljena česnica

GS
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Nakon liturgije podijeljena česnica

MRKONjIĆ GRAD - U Hramu Rođenja Presvete Bogorodice u Mrkonjić Gradu jutros je služena božićna liturgija kojoj je prisustvovao veliki broj vjernika, a i ove godine upriličeno je lomljenje i podjela česnice.

U Hramu Svetog Save liturgija je služena u ponoć.

Sveštenik Savo Janković poželio je da se Božić proslavi u zdravlju, te da donese mir, ljubav, sreću i radost u srca svih vjernika.

On je pozvao vjernike da slijede poziv iz poslanice Njegove svetosti patrijarha srpskog Porfirija u kojoj je uz čestitke povodom Božića, pozvao na budnost i otvorenost srca, da ne bi bilo hladna pećina, već srce ljubavi u koje će primiti Bogomladenca Hrista, da bi primili i ljubav brata, sestre, komšije i svih drugih.

Janković je zahvalio svima koji su pomogli da se u posljednjih 15 dana na području ove opštine realizuju dvije humanitarne akcije kako bi se pomoglo tamo gdje je pomoć najpotrebnija.

Nakon liturgije obavljen je obred lomljenja božićne česnice, koja je i ove godine dar lokalne pekare, u kojoj se nalazio zlatnik.

Zlatnik je već petu godinu darovala grupa mladih vjernika iz ove opštine.

Za sve prisutne vjernike potom je upriličen i božićni doručak.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.