Foto: Srna
| Mišeljić: Konferencija u Trebinju mogla bi postati regionalni brend
TREBINjE - Na regionalnoj infrastrukturnoj i građevinskoj konferenciji „Trebinje 2026 - Gradimo region“ jedna od centralnih tema biće i panel „Energija budućnosti: veliki projekti, veliki rizici“, posvećen izgradnji energetskih objekata i strateškim investicijama koje trenutno obilježavaju region Zapadnog Balkana.
O ovoj, ali i drugim aktuelnim temama govoriće stručnjaci, investitori i kompanije iz oblasti građevinarstva i energetike koji će se okupiti 18. i 19. juna u Trebinju na jednom od najznačajnijih skupova posvećenih razvoju infrastrukture, građevinskog sektora i energetike u regionu.
„Energija budućnosti: veliki projekti, veliki rizici“, tema je koja zanima i domaće proizvođače energije, poput Hidroelektrana na Trebišnjici pod čijim okriljem se gradi HE Dabar, jedan od najvećih hidroenergetskih objekata na prostoru bivše Jugoslavije.
- Nisam upoznat da neki sličan skup imamo u regionu, i nadam se da će ova konferencija zaživjeti. Upoznat sam sa tim da dolaze eminentne firme i mislim da će se ljudi upoznati sa novim tehnologijama, novim pravcima kretanja u građevini, što je sjajno - rekao je direktor Hidroelektrana na Trebišnjici Gordan Mišeljić.
Učešće na ovom prestižnom događaju najavile su državne elektroprivrede regiona i neke od vodećih kompanija u ovoj oblasti, kao i firme koje grade energetske objekte: Elektroprivreda Srbije, Elektroprivreda Crne Gore, Elektroprivreda Republike Srpske, EFT, Integral inženjering i EL promet.

Organizatori ističu da je cilj konferencije da Trebinje, kao veliko gradilište, postane mjesto susreta privrede, investitora i stručnjaka koji će kroz razmjenu znanja i iskustava doprinijeti budućem razvoju regiona.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.