Ivanić do pobjede sa bošnjačkim glasovima

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Ivanić do pobjede sa bošnjačkim glasovima

BANjALUKA - Partija demokratskog progresa ozbiljno računa na 50.000 glasova Bošnjaka u RS, što bi moglo da donese pobjedu Mladenu Ivaniću u trci sa Nebojšom Radmanovićem za člana Predsjedništva BiH iz RS, rekao je "Glasu Srpske" izvor blizak vrhu te partije.

Kazao je da je PDP pokušala da ovu predizbornu kombinatoriku dogovori sa bošnjačkim strankama, a da će o tome pokušati da razgovara i sa reis-ul-ulemom Mustafom efendijom Cerićem.

- PDP je već postigla usmeni dogovor o političkoj saradnji sa HDZ 1990, a završnoj fazi su pregovori sa SDP BiH, koji bi takođe u RS trebalo da podrži Ivanića, rekao je taj izvor.

Potpredsjednik PDP-a Branislav Borenović negira bilo kakve pregovore u kojima Ivanić pokušava da pridobije glasove Bošnjaka. On tvrdi da PDP ne pregovara ni sa SDP-om ni sa HDZ 1990. jer ima "potpisanu koaliciju samo sa SDS-om i SRS RS".

Generalni sekretar SDS-a Dragan Ćuzulan rekao je da ne zna ništa o pokušajima njihovog zajedničkog kandidata Ivanića da obezbijedi pobjedu sa 50.000 glasova Bošnjaka.

- Ne znam ništa o tome. Ako Ivanić misli da ima nešto da ponudi za te glasove, nije u pravu. On nema poziciju da bilo šta kome daje, nudi i obećava. Nema nikakvih ustupaka koje bi SDS bila spremna da prihvati prema Bošnjacima koji su na štetu Republike Srpske - rekao je Ćuzulan.

Rekao je da nema konkretne informacije o pregovorima PDP-a sa HDZ 1990. i SDP-om.

- Ne znam šta to uopšte znači, ali očito je da svi traže glasove birača - rekao je Ćuzulan.

On je dodao da ni SDS nije u pregovorima sa pomenutim strankama niti im to pada na pamet.

SDA

- Bošnjaci iz Republike Srpske će za predsjednika RS glasati za Ševketa Hafizovića, iskreno se nadam, a za člana Predsjedništva BiH iz RS vjerovatno će u najvećoj mjeri to biti nevažeći listići - rekao je predsjednik Kluba SDA/SDP u Narodnoj skupštini RS Ramiz Salkić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.