Gradiška: Boračka organizacija obilježila krsnu slavu Mitrovdan

Milan Vujić Galerija
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Gradiška: Boračka organizacija obilježila krsnu slavu Mitrovdan

GRADIŠKA – Na Centralnom spomen-obilježju poginulim borcima u Gradišci danas je služenjem pomena i polaganjem vijenaca i cvijeća odata pošta poginulim i umrlim borcima Vojske Republike Srpske.

Gradonačelnik Gradiške, Zoran Adžić, u svom obraćanju istakao je neprolaznu obavezu svih živih da čuvaju i razvijaju Republiku Srpsku kao zalog i garanciju opstanka na ovim prostorima.

Adžić je naglasio emotivnu i moralnu težinu trenutka, poručujući da je okupljanje na mjestu sjećanja čin najdubljeg poštovanja.

- Danas smo se okupili na ovom mjestu, vođeni dubokom obavezom i poštovanjem, da odamo dužnu poštu našim herojima. Oni su ovdje bili, živjeli su s nama, i mi im danas iskazujemo poštovanje na način na koji su to i zaslužili - izjavio je Adžić.

Gradonačelnik Adžić je podsjetio da je odlazak boraca bio čin najveće žrtve, vođen vjerom u bolje sutra.

- Zato je naša obaveza, ne samo danas, već svakodnevno, da se sjetimo njihove žrtve, da im odamo priznanje i da živimo onako kako su oni sanjali, na ovim prostorima, u miru i slobodi - naglasio je Adžić.

On je dodao da se daljnja dužnost proteže i na njihove porodice. 

- Moramo im biti oslonac i podrška. Ali, najvažnije od svega, naša trajna obaveza je da se posvetimo razvoju i jačanju Republike Srpske. Ona je garant našeg ostanka i budućnosti na ovim prostorima. Čuvajući i razvijajući našu Republiku, mi ispunjavamo zavjet onima koji su nas branili - zaključio je Adžić.

Član predsjedništva Gradske boračke organizacije Gradiška, Radomir Pjanić, uputio je čestitku svim borcima povodom današnjeg praznika

- Što se tiče slave Boračke organizacije, Svetog Velikomučenika Dimitrija, taj datum nije slučajno izabran. Kroz našu istoriju, na taj dan su se odigravale velike bitke i izvojevale velike pobjede. Ne trebamo ići mnogo u daleku prošlost, ali i u posljednjem ratu, posebno u Hercegovini, 1992. i 1994. godine su izborene velike pobjede koje su imale značajan uticaj na tok rata - rekao je Pjanić.

Na centralno spomen-obilježje poginulim borcima u Gradišci vijence i cvijeće su položili predstavnici Boračke organizacije, predstavnici Gradske uprave na čelu sa gradonačelnikom Zoranom Adžićem, predsjednica Skupštine grada Renata Obradović Popović i načelnik odjeljenja za boračko invalidsku zaštitu Ranko Karan, predstavnici PU Gradiška, porodice poginulih boraca, te i predstavnici organizacija proisteklih iz Odbrambeno-otadžbinskog rata .

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.