''Bentley'' će proizvoditi samo električne automobile

Kliks
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: ''Bentley'' će proizvoditi samo električne automobile

Kompanija Bentli namjerava postati proizvođač isključivo električnih automobila do 2030. godine.

Bentlijev plan je da postane karbonski neutralan do kraja desetljeća, a to je dio Beyond 100 strategije čiji je cilj da kompanija postane globalni lider u održivoj luksuznoj mobilnosti.

U suštini, cijela Bentlijeva ponuda će preći na plug-in hibridni pogon. Bentayga je trenutno jedini plug-in hibridni model u ponudi, ali je potvrđeno da već sljedeće godine dolaze dva hibrida, vjerovatno Continental GT i Flying Spur.

Bentlijev prvi potpuno električni model stiže 2025. godine, a na neki način ga je najavio koncept EXP 100 GT iz 2019. godine. Godinu nakon prvog električnog modela cijela Bentlijeva ponuda će se sastojati samo od hibridnih i električnih modela.

Kompanija će sarađivati s dobavljačima kako bi cijela njena operacija bila karbonski neutralna do 2030. godine. Promjene će biti načinjene i u postrojenju Crewe koje je već karbonski neutralno te se oslanja na solarnu energiju.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.