Foto: Ž. D.
| Promocija romana Željka Pržulja u Istočnoj Ilidži
ISTOČNO SARAJEVO- U sklopu Petih međunarodnih kulturnih susreta „Simeona Milutinovića Sarajlije“ koji su počeli večeras u galeriji „Žarko Vidović“ u Istočnoj Ilidži promovisan je roman knjičevnika Željka Pržulja „Libreto jedne ljubavi.
Pržulj je rekao da je to priča o jednom paru koji prolazi kroz razne životne situacije od prije početka rata u Sarajevu do sadašnjih vremena.
- To je priča o paru koji se upoznaje u jednom sarajevskom miljeu , prolaze kroz rat i nakon rata idu u izbjeglištvo i u izbjeglištvu se bore za preživljavanje- rekao je Pržulj.
Pržulj je ocijenio da je naslov romana prikladan cijeloj situaciji kroz koju prolazi ovaj par.
- „Libreto jedne ljubavi“ je dvadeseto po redu objavljeno djelo i od 1 995. godine kada je objavljeno prvo djelo „Braća po ulici“, za 30 godina evo objavljeno je 20 djela – rekao je Pržulj.
Pržulj je napomenuo da nije čovjek od promocija, ali da sve svoje promocije pamti.
- Ima pet-šest promocija koje su zaista upečatljive- napomenuo je Pržulj.
Pržulj je istakao da objavljivanje svojih knjiga sam finaNSIRA UZ POMOĆ SPONZORA opštine Istočna Ilidža, raznih privrednika , a u samoj tehnici konstatuje da mu pomažu prijateljui poput Dejane Radovanovoić Šarenac koja mu besplatno lektoriše, da mu Borko Močević napravi naslovnu besplatno.
- Svima obećam za uslugu ručak i svima njima godinama dugujem ručak- kroz šalu i smijeh rekao je Pržulj.
O romanu je govorila doktor Dejana Radovanović Šarenac koja je konstatovala da je u Istočnom Sarajevu 2015. godine poslednji put promovisana knjiga Željka Pržulja „Ruka anđela“.
- Prošla je decenija, a Željko je za tih 10 godina objavio šest knjiga. Kada je izašao roman „Libreto jednoj ljubavi“ slušala sam među našim drugovima, poznanicima u našem gradu, komentare kako je Željko napisao ljubavni roman. Da, napisao je ljubavni roman i svi imate priliku da vidite da on nije samo „gorštak u tenama“, da on nije samo ratnik, nego čovjek koji riječima zna da ispiše najtananija osjećanja koja svako od nas nosi i da ostvari i postigne ono što je težnja svakog normalnog čovjeka, a to je jedna napredna, zdrava porodica koja obiluje ljubavlju, pažnjom i poštovanjem – rekla je Radovanović Šarenac.
Ona je istakla da je „Libreto jedne ljubavi“ oda jednom gradu, libreto za jednu divnu ostvarenu ljubavi i priznanje jednoj generaciji, jednoj mladosti, koja je sa Željkom prošla kroz sve te dane i godine i danas je s njim i uz njega.
Sutra, drugog dana manifestacije, Ognjen Kandić, viši asistent na Katedri za filozofiju Filozofskog fakulteta u Palama, predstaviće drugu zbirku pjesama „Svjetionik Smisla“.
O knjizi će govoriti Dejana Radovanović Šarenac, prof. dr Radoslavka Sudarušić, prof. Jadranka Regoje, direktor Matične biblioteke Istočno Sarajevo Nataša Kulašinac, kao i autor, uz pratnju Luke Novosela.
Promocija je planirana u 18.00 časova.
Posljednjeg dana manifestacije, 23. oktobra, biće održano takmičenje u recitovanju i besjedništvu za učenike osnovnih i srdnjih škola sa područja Istočno Sarajeva.
Ovogodišnja tema je „S tačke svake pogledaj čovjeka, kako hoćeš sudi o čovjeku, tajna čvjeku čovjek je najviše“, stihovi iz Njegoševe poeme „Luča mikrokozma“, koja je posvećena Simi Milutinoviću Sarajliji.
Takođe, istog dana će pjesnikinja Marijana Petronić posjetiti učenike nižih razreda osnovnih škola i održati im pjesnički čas.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.
Najnovije vijesti iz rubrike