Suprugu pretukao pred troje djece: Policija ga skinula s vješala

Nebojša Tomašević
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Ilustracija Foto: Agencije | Ilustracija

TREBINjE - Okružno javno tužilaštvo u Trebinju podiglo je optužnicu protiv Đ.M. (42) iz Nevesinja kojom se tereti da je pred maloljetnom djecom pretukao suprugu, da bi se po dolasku policije pokušao ubiti i život su mu spasili policajci.

Optužnicu je potvrdio Osnovni sud u Trebinju, a Đ.M. se na teret stavlja da je počinio krivično djelo nasilje u porodici ili porodičnoj zajednici.

U optužnici se navodi da je Đ.M. 6. decembra 2025. godine u kući u Nevesinju ugrozio duševno spokojstvo i tjelesni integritet supruge kojoj je pred troje maloljetne djece uputio uvrede i prijetnje.

- Nakon toga oštećenu je uhvatio rukama za vrat i njenom glavom udarao u komodu, a zatim je bacio na ugao i zaključao sva vrata - navodi se u optužnici.

Dodaje se da je žrtva krišom putem mobilnog telefona pozvala policiju, a kada se niko nije javio, poslala je poruku svojoj majci koja je obavijestila PS Nevesinje.

- U trenutku kada su policijski službenici došli na lice mjesta osumnjičeni Đ.M. je kroz balkonska vrata istrčao iz kuće prema orahu u dvorištu i objesio se za uže koje je ranije pripremio. Policijski službenici su uspjeli da prerežu uže i osumnjičenog Đ.M. spuste na zemlju - navodi se u optužnici.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.