Foto: Kontrola kvaliteta pomaže izvoz
BANjA LUKA - Izgradnja akreditovanih institucija za kontrolu kvaliteta nužan je preduslov za pomoć domaćim proizvođačima, kako bi dobili odgovarajuće sertifikate i olakšali izvoz. Ovim bi se obezbijedila i adekvatna kontrola proizvoda koji ulaze u RS.
Rekla je to juče direktor Privredne komore RS Dragica Ristić na okruglom stolu na temu "Kako podržati domaću proizvodnju" u Banjoj Luci, kojem su prisustvovali predstavnici vlasti, te brojni privrednici. Ona je naglasila da sve dok nemamo domaće akreditovane institucije, ostajemo otvoreno tržište za uvoz, i to najčešće nekvalitetne robe.
Kroz organizaciju okruglog stola najavljena je i kampanja pod nazivom "Naše je bolje", koja ima za cilj podizanje svijesti kod građana o tome šta znači kupovati domaće.
Pomoćnik ministra za poljoprivredu u Ministarstvu spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH Dušan Nešković istakao je da se za jačanje poljoprivrede moraju izdvajati dodatna sredstva, koja će se usmjeravati tamo gdje ima potencijala.
Predstavnik Ministarstva industrije, energetike i rudarstva RS Milan Cvijić kazao je da RS odobrava brojne podsticaje kako bi pomogla preduzećima.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.