Тејлор покупила “Билборд” награде

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Тејлор покупила “Билборд” награде

Пјевачица Тејлор Свифт доминирала је овогодишњим “Билборд” музичким наградама, покупивши осам признања, укључујући и награду за музичара/музичарку године, док је британски соул пјевач Сем Смит добитник награда за најбољег мушког извођача и најбољег новог умјетника.

Свифт је награђена и у категоријама најбољи женски извођач, најбољи албум, најбољи извођач међу топ 100 и топ 200 музичара.

Свифтова, која је свој најновији спот за сингл “Bad Blood” премијерно приказала на синоћњој церемонији додјеле награда,  добитник је и специјалног признања публике.

Британски бенд “One Direction” добио је синоћ више признања, укључујући награде за најбоље музичаре на турнеји и најбољу групу, док је Иги Азалеа покупила три признања - за реп умјетника, реп пјесму и најстримованијег музичара.

Рок бенд “Ван Хален” отворио је шоу својим хитом “Панама”, а Хозиер је касније извео свој хит “Таке Ме то Цхурцх”.

На церемонији су наступили и Кели Кларксон, Бритни Спирс, Азалеа, Ники Минаж, Фејт Хил...

Фарел Вилијамс покупио је сва признања у Р'н'Б категоријама за пјесму, албум и умјетника, док је Џејсон Олдин награђен за најбољу кантри пјесму и албум. “Florida Feorgia Line” су најбољи кантри извођачи.

Хозиер је добитник признања за најбољег рок извођача и пјесму, а “Coldplay” за најбољи рок албум.

Магазин “Билборд”, који покрива музичку индустрију, навео је да су финалисти засновани на интеракцијама обожавалаца са музиком, укључујући албуме и дигиталне продаје, турнеје, радијска емитовања, стриминг и друштвене медије.

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.