Обожаватељ Аријани шаље експлицитне фотографије

Агенције
Додај glassrpske.com као Гугле извор
Фото: Обожаватељ Аријани шаље експлицитне фотографије

Случај Аријане Фридрих, најбоље њемачке скакачице увис, доспио је у жижу интересовања тамошње јавности и подијелио је нацију.

Ова атлетичарка је недавно полицији пријавила човјека за кога тврди да је прогања и сексуално узнемирава шаљући јој своје експлицитне фотографије на мејл. И док надлежни органи раде на утврђивању истинитости њених оптужби, дотле су њемачки медији покренули јавну дебату на тему заштите приватности која се претворила у оштру расправу и изазвала опречне ставове у народу.

Пошто је Аријана на свом "Фејсбук" профилу открила име, презиме, чак и адресу становања тог мушкарца, њемачки медији су довели у питање исправност њеног поступка, упитавши је да ли има законско право да јавно објављује идентитет човјека.

- Он ме већ дуже вријеме узнемирава и сексуално злоставља. Доста је било, вријеме је да нешто предузмем по том питању и то сам и урадила - рекла је Аријана.

На критике дијела јавности да је објављивањем имена човјека за кога тврди да је узнемирава изиграла правни поредак, Аријана је имала спреман одговор.

- Уклањање анонимности је ефикасно средство да се овакви случајеви ријеше. Довољно је само сјетити се све дјеце, младих и одраслих који су малтретирани од стране перверзњака, а који не знају шта да раде или како да се бране - рекла је Фридрихова, која ће представљати Њемачку на предстојећим Олимпијским играма у Лондону.

 

Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.