Фото: Никола Галић, Неуро: Чврст рок звук на албуму Неура
Овај пут бањалучка публика се стварно показала у најбољем свјетлу самим тим што је Кастел већ на почетку такмичарског програма био попуњен, тако да демо бендови нису свирали пред празним простором, што је често случај на оваквим фестивалима. Фантастичан је осјећај када публика пјева заједно са вама пјесме на којима смо радили неколико мјесеци.
Рекао је ово у интервјуу "Гласу Српске" гитариста бањалучког бенда "Неуро" Никола Галић, који је заједно са колегама из бенда, вокалом Дражаном Поздеровићем, гитаристом Борисом Голићем, басистом Нинославом Добријевићем и бубњарем Ненадом Добријевићем, стао на сам трон петог "Јелен Демофеста", који је одржан на тврђави Кастел у Бањалуци. Својим музичким талентом и одличним наступом освојили су публику и жири фестивала који им је додијелио вриједну награду - снимање албума у износу од 5.000 евра и спот у продукцији MTV-ја.
* ГЛАС: Каква Вас осјећања вежу за "Демофест"? Како све то у ствари изгледа из перспективе бенда који се такмичи на фестивалу?
ГАЛИЋ: "Јелен Демофест" је нешто најбоље што се десило овом граду у посљедњих 20 година. Не само да доприноси развоју младих бендова из цијеле регије, а тиме и развоју бањалучке сцене, него и спаја људе који се иначе можда никад не би срели. Из перспективе бенда, све се одвија некако брже, што је и логично, јер ту су тонске пробе, изјаве за медије, али у сваком случају прави је ужитак послије свега тога изаћи на бину и одсвирати своје.
* ГЛАС: Шта публика може да очекује од албума и спота који ћете снимити? Имате ли већ неке идеје како ће све то изгледати?
ГАЛИЋ: Ми већ имамо пјесме које су завршене раније ове године и снимљене као ЕП, али нису објављене, осим "Боже, да л’ си жив?" и "Игра зла" које су послате на конкурс за "Демофест". Постоји и један број пјесама у радним верзијама које се тек требају "пресвирати". Могу да кажем да ће акценат бити на квалитету, а не на квантитету, како би и публика лакше прихватила нови материјал. Сценарио за спот "Боже, да л’ си жив?" смо такође завршили, уз могућност измјена уколико то буде потребно, јер ипак је другачије када спот осмишљавамо сами и када то раде стручни људи из MTV-ја. Пјесме су на српском језику, а преовладаваће чврст, модеран рок звук.
* ГЛАС: Шта је то што је Ваша покретачка креативна снага када је у питању стварање текстова и музике?
ГАЛИЋ: Дражан Поздеровић Оскар, вокал бенда, заслужан је за све текстове и "костуре" пјесама. Он представи идеју, а ми сви заједно то онда аранжмански упакујемо и дотјерамо. Хемија која је присутна у бенду, се побрине за остало.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.