Фото: Билборд: Aдел умјетник године
Соул пјевачицу Aдел магазин "Билборд" прогласио је умјетником године, а њен албум "21" проглашен је најбољим албумом 2012. године.
Двадесетчетворогодишња пјевачица је прва која је оба признања добила двије године заредом. Aдел је проглашена и за најбољу пјевачицу, док је хип хоп музичар Дрејк најбољи мушки умјетник.
Група "Оне Дирецтион" добила је признање као најбољи нови умјетник, а "Мароон 5" су најбоља група 2012. године.
Aдел је ове године освојила и шест "Гремија" и доминирала је америчким листама. Њен други албум "21", који је објављен у марту 2011. године, одмах се нашао на првом мјесту најпродаванијих, а у топ десет остао је све до септембра ове године. Од тога је 24 седмице био на првом мјесту.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.